Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Špaldové mini galettky se švestkovou náplní okořeněnou voňavou cejlonskou skořicí a pikantním červeným pepřem ve veganské verzi.
Špaldové mini galettky se švestkovou náplní okořeněnou voňavou cejlonskou skořicí a pikantním červeným pepřem ve veganské verzi.

Mini švestkové galettky

Famózní galettky – křehké, jednoduché „koláčky” původem z Francie. Naplnit je můžete prakticky vším, jsou skvělé nasladko i naslano. Jejich náplň se často odvíjí od ročního období – na podzim je určitě stojí za to vyzkoušet se švestkami a nebát se experimentovat s kořením. Zkuste do švestkové náplně přidat naši cejlonskou skořici a červený Kampotský pepř a zažijte explozi chutí!

Tato naše varianta je trochu odvážná a netradiční, nejen díky použitému pepři, ale také vzhledem k velikosti galettek. Namísto jedné velké švestkové galettky jsme připravili tři mini a navíc jsou ve vegan verzi.

Ingredience:

Těsto:

 • 250 g hladké špaldové mouky
 • 50 g proteinu (nebo nahradíme hladkou špaldovou moukou)
 • 170 g vegan másla (Alsan, Rama,…)
 • 5 PL jakéhokoliv rostlinného mléka
 • 1 PL javorového sirupu
 • špetka Ravaneō soli
 • mandle plátky na posypání těsně před pečením

Náplň:

Postup:

 1. V misce smícháme hladkou špaldovou mouku, protein, vegan máslo, mléko, javorový sirup, špetku soli a zpracujeme rukama na hladké kompaktní těsto.
 2. Těsto necháme v misce a dáme na 1 hodinu do lednice odpočinout.
 3. Švestky nakrájíme na měsíčky a smícháme s cukrem, škrobem, cejlonskou skořicí a trochou červeného pepře.
 4. Odpočinuté těsto rozdělíme na tři části a každou z nich vyválíme do kruhu.
 5. Do středu naskládáme směs švestek a postupně překládáme okraj těsta kousek přes náplň. Okraj potřeme javorovým sirupem a posypeme mandlovými plátky.
 6. Pečeme při 180 stupních 30-35 minut. Nechte vychladnout a posypte skořicí.

Náš tip, jak pracovat s cejlonskou skořicí:
Cejlonská skořice je úžasně křehká, proto je lepší ji kupovat v celých svitcích (vydrží tak mnohem déle aromatická oproti kupované mleté) a čerstvě si ji namlít nebo nastrouhat doma těsně před přípravou pokrmu. Pro její jemné namletí dobře poslouží manuální nebo automatický mlýnek na kávu. Lze ji také strouhat na obyčejném struhadle, čímž získáte hrubší strukturu než z mlýnku (tuto metodu použila autorka receptu Annamária @annamaria_bilasova).

Co dalšího

Mohlo by vás zajímat

Nákupní košík
Přejít nahoru