Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Vyzrálý vysoký roštěnec s pikantní chimichurri salsou a bramborovými chipsy jako přílohou.
Vyzrálý vysoký roštěnec s pikantní chimichurri salsou a bramborovými chipsy jako přílohou.

Rib eye steak s chimichurri

Skvělý letní recept, ideální na venkovní grilování. Připravit si ho také můžete prostě a jednoduše doma na pánvi, stejně tak jako jsme to udělali my s naším týmem pod vedením skvělého šéfkuchaře Romana Kintlera (@romankintler).

Rib eye steak podáváme s chimichurri salsou a bramborovými chipsy. V prvním kroku se věnujeme přípravě chimichurri, pokračujeme bramborovými chipsy a přípravu masa si necháváme na závěr.

 

Ingredience (porce pro 2 osoby):

Chimichurri:

Bramborové chipsy:

Steak:


Chimichurri – postup:

 1. Oddělíme listy od stonků a bylinky nasekáme, smícháme je s utřeným česnekem, najemno pokrájeným chilli, vinným octem (nebo citronovou šťávou), olivovým olejem, osolíme, opepříme a zamícháme tak, aby nám vznikla salsa.
 2. Před použitím necháme chimichurri alespoň 5-10 minut odpočinout, aby se chutě dokonale propojily.

Tip: Chimichurri si můžete připravit klidně i 24 hodin předem, je ale nutné ji skladovat v chladničce.

Bramborové chipsy – postup:

 1. Brambory důkladně omyjeme pod tekoucí vodou, neloupeme. Následně ořežeme kulatý tvar brambor na hranatý (viz foto).
 2. Takto připravené brambory krájíme na cca 0,5 cm hrubé plátky. Do plátků brambor pak hustě zakrojíme, z jedné strany kolmo, z druhé našikmo (pod úhlem cca 45°). Dáváme si pozor, abychom brambory neprokrojili úplně (aby se tak nestalo, pomáháme si špejlemi přiloženými k bramborovému plátku).
 3. Na menším ohni si rozpálíme olej, ideálně v rendlíku nebo v pánvi s hlubším dnem. Brambory dáme do oleje, tak aby byly ponořené, postupně je obracíme a smažíme dozlatova cca 10-12 minut. Usmažené bramborové chipsy osolíme.

Tip: Při přípravě dáváme nařezané syrové bramborové plátky do misky se studenou vodou, aby nám, než zpracujeme všechny, nezhnědly. Před smažením je pak potřeba osušit je utěrkou.


Steak – postup:

 1. Maso na rib eye steak si vyndejte alespoň půl hodiny před přípravou z ledničky, aby mělo před položením na rozpálenou pánev nebo gril pokojovou teplotu.
 2. Steaky si nasolíme hrubou mořskou solí a napepříme černým kampotským pepřem. Můžeme také lehce pokapat olivovým olejem a vše důkladně vmasírujeme dlaní do masa.
 3. Rozpálíme si pánev nebo gril na maximum a steaky opečeme zprudka z obou stran, cca 1 minutu z každé strany.
 4. Následně vložíme maso, např. v pekáčku, na 4 minuty do předehřáté trouby na 180 stupňů. Grilujete-li v přírodě a nemáte k dispozici troubu, přesuňte maso na kraj grilu, kde není takový žár. Důležité je, aby maso ještě chvilku odpočívalo v teple, uvolnilo se a povolilo šťávu.
 5. Po 4 minutách steaky z trouby vyndáme, příp. sundáme z grilu, a necháme je ještě min. další 4 minuty odpočívat na talíři, aby nebyly tuhé. Pak můžeme zakrojit, snažíme se krájet kolmo na vlákna.
 6. V závěru můžeme dochutit ještě pepřem a solí. V této fázi doporučujeme použít solný květ.

Rib eye steak podáváme s nahoře navrstvenou chimichurri a přiložíme bramborové chipsy.

rib-eye steak

chimichurri

Znáte lepší způsob, jak si užít jídlo, než si ho společně připravit a pak si ho v dobré společnosti také vychutnat?
Děkujeme, že čtete náš blog a přejeme vám dobrou chuť!

Co dalšího

Mohlo by vás zajímat

Nákupní košík
Přejít nahoru