Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Ciabatta sendvič s rib eye steakem, pečenou cibulí, salátem a dijonskou majonézou.
Ciabatta sendvič s rib eye steakem, pečenou cibulí, salátem a dijonskou majonézou.

Steak sendvič s Dijon majonézou

Někdy máte prostě chuť vzít jídlo pořádně do rukou a možná se u toho i trochu ušpinit. Na takové příležitosti je ideální tento steak sendvič, který připravíte během hodiny z pár dostupných surovin. Je to geniálně snadné a hlavně chutné!

Ingredience (porce pro 2 osoby):

majonéza:

Postup:

  1. Alespoň půl hodiny před přípravou vyndáme maso z chladničky. Troubu předehřejeme na 180 stupňů.
  2. Cibuli omyjeme, osušíme, seřízneme jí vršek, ale neloupeme. Necháváme ji celou ve slupce. Cibuli umístíme na plech a lehce svrchu zakápneme olivovým olejem. Pečeme v předehřáté troubě 45-55 minut, do změknutí a lehkého zhnědnutí.
  3. Na rozpálené pánvi nebo na grilu si připravíme rib eye steak, který jsme si předem nasolilinapepřili a zakápli olivovým olejem. 250g rib eye steak opékáme 1 minutu z každé strany, poté ho na 4 minuty dáme do trouby. Po vyndání z trouby necháme ještě min. další 4 minuty odpočívat. Jak připravit dokonalý rib eye najdete podrobněji popsáno v našem receptu zde: Rib eye steak s chimichurri.
  4. Mezitím, co bude cibule a steak v troubě a pak na lince odpočívat, si připravíme dijonskou majonézu. Do misky dáme syrový žloutek, hořčici, citronovou šťávu, sůl a pepř. Pak mícháme, pomalu přiléváme a zašleháváme olivový olej. Šleháme do té doby, než se ingredience úplně spojí a majonéza má hladkou konzistenci.
  5. Ciabattu si podélně rozřízneme a z vnitřní strany ji opečeme na pánvi.

Nyní máme všechny komponenty připravené a můžeme se pustit do servírování a skládání steak sendviče.

Na opečenou vnitřní stranu ciabatty mažeme majonézu, do které také máčíme omyté listy rozebraného salátu. Salát pokládáme na ciabattu, vrstvíme na něj nakolmo nakrájený rib eye steak a pečenou cibuli, kterou jsme si předtím rozdělili na jednotlivé vrstvy. Můžeme ještě zakápnout zbývající majonézou, citronovou šťávou a dochutit solí a pepřem. Na závěr přiklopíme vrchním kusem ciabatty a složený steak sendvič lehce přimáčkneme.

steak sendvič

Co dalšího

Mohlo by vás zajímat

Nákupní košík
Přejít nahoru